Przekaz miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING i portalu Franchising.pl skierowany jest do wyselekcjonowanej grupy odbiorców - obecnych i przyszłych przedsiębiorców

Fachowo o franczyzie

PROFIT system prowadzi działalność wydawniczą, organizuje targi i szkolenia, aby propagować wiedzę o franczyzie oraz ułatwić nawiązanie współpracy pomiędzy franczyzodawcami i franczyzobiorcami.

Miesięcznik Własny Biznes FRANCHISING to pismo o tematyce biznesowej. Skierowane jest do właścicieli małych i średnich firm oraz do osób, którzy dopiero szukają dobrego pomysłu na biznes. Miesięcznik zawiera aktualne informacje o dostępnych na rynku licencjach franczyzowych, agencyjnych i partnerskich. Chętnie sięga także po tematy ogólnobiznesowe, m.in. doradza, jak skutecznie kierować własną firmą oraz prezentuje znane marki od początku ich istnienia. Rozpoznawalne postaci świata kultury i biznesu opowiadają czytelnikom o swoich doświadczeniach w prowadzeniu firmy.Tytuł doczekał się również wydań zagranicznych, na Ukrainie Idei Biznesa FRANCHISING oraz w Czechach Wlastni firma FRANCHISING.

Franchising.pl to największy portal biznesowy skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw działających na licencji. Tematyka portalu zbieżna jest z tematyką magazynu. Inne jest tylko ujęcie redakcyjne – portal jest bardziej newsowy, a magazyn bardziej przekrojowy i analityczny. Przedsiębiorcy znajdą na portalu newsy biznesowe, porady z zakresu prawa, ekonomii, a także szereg praktycznych informacji, jak prowadzić własny biznes.

Targi Franczyzy są jedyną imprezą na rynku franczyzy i agencji odbywającą się regularnie od 2003 roku. Podczas Targów wystawiają się najlepsze systemy franczyzowe i partnerskie, a imprezę odwiedza kilka tysięcy potencjalnych franczyzobiorców. Patronem imprezy jest Polska Organizacja Franczyzodawców. W trakcie spotkania odbywa się cykl wykładów w ramach Forum Edukacyjnego dla franczyzobiorców.


Akademia Franczyzy PROFIT system to cykl profesjonalnych szkoleń dotyczących franchisingu. Przyszli dawcy licencji mogą poznać zasady prowadzenia biznesu franczyzowego, a licencjobiorcy dowiedzieć się jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze sieci franczyzowej. Wiedzą na ten temat dzielą się doświadczeni trenerzy, eksperci i doradcy ds. franczyzy. Zajęcia mają formę warsztatów, dzięki czemu uczestnicy poznają zasady obowiązujące na rynku franczyzy w oparciu o konkretne przykłady.

Racjonalne decyzje biznesowe wymagają wiedzy
i przygotowania